Navigace: Domů PRO ČLENY Aktuality ETCC 2010 v České republice!

ETCC 2010 v České republice!

Tisk

Mistrovství Evropy ve stromolezení 2010

pruhonice_090618
I. Staňa, R. Tompkins s dcerou, D. Hora a J. Svárovský

Když jsme odjížděli v červnu do Švédska na Mistrovství Evropy ve stromolezení, netušili jsme, jak výbornou zprávu povezeme zpátky domů. V průběhu závodů se setkali s Jimem Skierou, výkonným ředitelem ISA. Jim nám oznámil, že mají komplikaci s místem pro příští závody. Původně se měly uskutečnit v Německu, ale tamní chapter je nyní časově zaneprázdněn a tak se pořádání takhle velké akce vzdal. Následně nám nabídnul, jestli se nechceme ucházet o uvolněné pořadatelství.

Trochu nás zaskočilo, že je to takhle narychlo, ale vzhledem k tomu, že jsme si s myšlenkou na pořádání ME do budoucna již pohrávali, přijali jsme tuto výzvu.

V následujícím čase už nás Allana Williams zasvěcovala do hromady formulářů, které musíme vyplnit. Když to všechno zvládneme, formuláře se odešlou zpět na vedení ISA a to posoudí, zda jsme schopni závody pořádat. Světlana Vávrová, projektová manažerka SZKT se s tímto úkolem výborně vypořádala. Již týden po závodech ve Švédsku jsme měli v Praze schůzku s Ripem Tompkinsem, předsedou ME ve stromolezení. Jako lokalitu pro konání ME v České republice jsme vybrali park v Průhonicích. Pro toto místo jsme se rozhodli hlavně kvůli krásnému prostředí, dobré dopravní dostupnosti a blízkosti turisticky zajímavého centra Prahy.

Ripovi se zvolené místo líbilo. Správce parku, Ing. Ivan Staňa nás provedl po celém areálu. Když jsme dorazili na louku v zadní části parku, bylo nám jasné, že přesně tohle jsme hledali. Dostatek prostoru pro celý ansámbl a hlavně tucet staletých dubů. Za chvíli už jsme měřili výšky stromů a zakreslovali do mapy jednotlivá závodní stanoviště. Rip Tomkins je v pořádání závodů opravdový profesionál, organizoval ME ve stromolezení již patnáctkrát. Byla radost s ním spolupracovat, netrvalo dlouho a měli jsme obsazená všechna stanoviště. Velký důraz byl kladen především na provozní bezpečnost stromů. Plodné dopoledne jsme zakončili společným obědem. Potom už jsme našemu americkému kolegovi doporučili, jaká místa v Praze navštívit jsme se rozloučili obvyklým: "Lezte bezpečně".

Za krátkou dobu přišlo potvrzení od vedení ISA. Máme zelenou a můžeme se pustit do práce. Tým pověřený organizací tvoří pracovní skupina ve složení: David Hora, Ivo Peřina a Ladislav Kejha. Světlana Vávrová zodpovídá za komunikaci a kancelář a garantem je Jan Svárovský. Zvýšená pracovní aktivita se ale bude týkat celé rady SPoD-ISA a ostatních arboristů, spojených s konáním MČR ve stromolezení.

Závěrem pro nás tedy všechno začíná, protože MISTROVSTVÍ EVROPY VE STROMOLEZENÍ 2010 BUDE V ČESKÉ REPUBLICE!

Jan Svárovský