Navigace: Domů AKCE Stromolezecké závody 15. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE STROMOLEZENÍ

15. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE STROMOLEZENÍ

Tisk

Pozvanka-zavody6-VI

Info_a_prihlaseni_pro_zavodnikyForum Nabidka_pro_vystavovatele Tiskova_zprava

.

VÝSLEDKY FINÁLE

1. TOMÁŠ GUT
2. PETR VLČEK
3. JIŘÍ VODA

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍHO KOLA

Vysledky_2015_2

.

VYHLÁŠENÍ JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN + HEAD TO HEAD

.

O ZÁVODECH

Arboristé - stromolezci jsou odborníci, kteří pečují o stromy v našich sídlech. Během závodů ukazují nejvyšší stupeň profesionálního umění a bezpečnosti práce a zároveň skrze atraktivní podívanou přibližují svou práci divákům. Mistrovská utkání profesionálních stromolezců jsou pořádána po celém světě. Poskytují platformu a zázemí pro arboristy, kteří na závodech mají možnost předvést nejen nejnovější lezecké techniky, ale také inovace ve vybavení

Závody napodobují každodenní pracovní podmínky arboristů v závodním poli. Skládají se z pěti disciplín (instalace lana, jištěný šplh, jištěný výstup, práce v koruně a záchrana zraněného) základního kola, ve kterém jsou hodnoceny závodníkovy profesionální schopnosti a bezpečnost manévrování v koruně stromu, zatímco předvádí simulace reálných arboristických zásahů. Tři nejúspěšnější stromolezci následně postupují do finále, tzv. Výzvy mistrům. Na Mistrovství Evropy 2016 si zajistí nominaci tři nejlepší čeští stromolezci.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Stromolezecký šampionát se pravidelně těší velkému zájmu odborné i laické veřejnosti. Bude se letos konat ve Smetanových sadech v těsné blízkosti Výstaviště Flora Olomouc, kde se ve dnech 20.-23.8. 2015 koná letní etapa veletrhu FLORA Olomouc. Součástí závodů je také doprovodný program v podobě lezení pro děti, cyklojízda za významnými stromy v okolí, prezentace firem z oboru, prodejní stánky s vybavením pro profesionály i občerstvením pro návštěvníky. Celou akci zakončí večerní koncert vrchlabské kapely Cémuršámur. Vstup na akci i večerní koncert je volný.

.

UBYTOVÁNÍ V KEMPU

.

PROGRAM PRO DIVÁKY

(Závodníci naleznou podrobný harmonogram v sekci "Info a přihlálšení pro závodníky".)

SOBOTA 22.8.

8:30 ZAHÁJENÍ ZÁVODŮ

12:00 přestávka na oběd 

12:30 ODPOLEDNÍ ČÁST MISTROVSTVÍ

15:30 FOOTLOCK HEAD TO HEAD (PRO 8 NEJRYCHLEJŠÍCH)

16:15 FINÁLE a po něm VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

20:30 AFTER PARTY S KONCERTEM KAPELY CÉMURŠÁMUR V KEMPU KRÁSNÁ MORAVA (ul. Jarmily Glazarové, Olomouc)

.

ZAJÍMAVOSTI OLOMOUCE 

Kam můžete dále zamířit, když už v Olomouci budete? Olomouc nabízí například lanové centrum, aquapark, ZOO, botanickou zahradu a sbírkové skleníky, chrám Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku, orloj, brusle, motokáry a v blízkém okolí hrady, zámky a jeskyně nebo CHKO Litovelské pomoraví s ekocentrem Sluňákov. Níže v odkazech si můžete stáhnout leták možnými tipy a cyklomapu Olomouce a okolí.: 

Na stránkách Olomouce naleznete další mapy a možnosti. 

.

Ilustrační fotografie k tiskové zprávě:   Foto 1 ;  Foto 2 ;  Foto 3  (Uvádět autora: Lukáš Neklan) 

.

.